Forum > Propozycje

Menu dvd

(1/5) > >>

KusariGama:
Witam, chciałbym nagrać Wasze odcinki na płyty DVD. Do tego chciałbym zrobić menu z wyborem np. napisów i bez.
Problem pojawia się z napisami w formacie ASS. Mianowicie program, którego używałem nie obsługuje tych napisów. Gdy konwertuję napisy na obsługiwany format tracę wszystkie ,,style".
Czy istnieje sposób żeby napisy wyświetlały się w taki sposób jak wy je zakodowaliście?
Dodam, że używam adobe encore.
Pozdrawiam

Indiger:
Cześć! Sam zajmuję się tym od czasu do czasu, ponieważ mam podobne plany jak ty. Jednak ja osobiście zdecydowałem się na hardsuby, bo odtwarzacz DVD czyta tylko pliki z rozszerzeniami .srt i .txt. Wydaje mi się że bez hardsubów się nie obędzie jeśli chcesz zachować style. A są one konieczne, ponieważ bez nich tekst się rozsypie po ekranie i będzie okropnie wyglądał.
Tak przy okazji zapytam, będziesz robił wydanie z okładkami i nadrukami na płyty?

KusariGama:
Tak miałem w planach robić wydanie z okładkami.
Też rozważałem hardsuby lecz odpadają ponieważ, chciałem dodać na 2 audio Polski Lektor ,,rtl7"
Już od dłuższego czasu szukam rozwiązania tego problemu.
 

Indiger:
Wersja z RTL7 była ocenzurowana chyba, więc nie wiem czy lektor by pasował do naszych odcinków. Sam tworzysz okladki, czy korzystasz z jakiś gotowych?

kinichi:
Tu You are not allowed to view links. Register or Login znaleziono jakieś rozwiązanie.

Jeśli jednak wolicie użyć hardsubów, pozostaje dodać każdy odcinek w dwóch wersjach, jedną z napisami w obrazie, a do drugiej dodać lektora. Na początku Menu trzeba dać wybór: napisy czy lektor i potem odpowiednie pliki uruchamiać. Oczywiście ilość płyt się zwiększa.
Mam ścieżki lektorskie dopasowane do Dragon Boxa, więc z tym nie byłoby kłopotu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej