Autor Wątek: Dragon Ball Z 1080p bluray  (Przeczytany 32450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lg1500

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Dragon Ball Z 1080p bluray
« dnia: 02 Styczeń 2016, 20:13:54 »
Witam

Widzę że teraz dodajecie Dragon Ball Z w wersjach 4:3

Czemu nie użyjecie źródła jako wersji 16:9 1080p ?
Nie są to zwykłe cropy z 4:3 a raczej ze źródła.
Przykładowo na zdjęciu widać że wersa 16:9 ma mnie obrazu w pionie, ale w poziomie ma więcej niż wersjja 4:3
Jak problemem jest źródło to pisać jest normalnie 9 torrentów dostępnych każdy ma na tyle seedów że max łączem pobiera.

Jak coś to jedyne źródło na torrentach chyba, You are not allowed to view links. Register or Login
audio normalnie jest japońskie mimo że na stronie piszę że latino i english tylko

Zaraz wrzucę 2 odcinek, mkv z wyciętymi zbędnymi językami i napisami oraz polskie napisy zsynchronizowane i dorzucone w srt do mkv na podstawie czasów oryginalnego srt english wyciągniętego z mkv

« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2016, 21:36:06 wysłana przez lg1500 »

Offline Shounen

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3426
    • Zobacz profil
    • Dragon Ball Nao
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2016, 17:46:36 »
Jedyna opcja to równoległe ripy, bo naszym priorytetem są japońskie wydania, a DBZ to tylko Dragon Box na DVD.

Głównie chodzi o to, że obraz ucięty (przypuszczam, że "na pałę", a nie jak w Kai - góra/dół zależnie od sceny). Druga sprawa, że to angielskie wydanie i zapewne tytuły odcinków są po angielsku. Trzecia, choć to chyba akurat nie ma realnego znaczenia, japońskie audio jest w mono.
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline lg1500

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2016, 02:41:17 »
to nie jest crop z 4:3. Jest to profesjonalna edycja wykonana z negatywów.
Jak widać na przykładzie na tych 16:9 jest po bokach dodatkowy obraz którego nie ma w 4:3.
Negatywy muszą być w formacie 1:1, 4:4.
Nic nigdzie nie jest ucięte, oglądam już 41 odcinek i normalnie miazga,
0 cenzury, wszystkie sceny i idealne detale. Szczególnie można to docenić przy walkach.
Tytuły rzeczywiście po angielsku. Ale to akurat bez znaczenia.
Polecam obejrzeć 1 odcinek i porównać doznania, bo te kopie 4:3 w porównaniu z tymi 1080p 16:9 to całkiem inna bajka.

2 odcinek wrzuciłem jako testowa probke You are not allowed to view links. Register or Login
tylko że wyciołem dzwiek angielski,hiszpanski i napisy angielskie hiszpianskie. wstawilem polskie.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2016, 02:43:23 wysłana przez lg1500 »

Offline lg1500

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń 2016, 02:47:56 »
oczywiście że rownolegle jak coś z wersjami 4:3 a nie zastępować. Tylko was informuje. Ogólnie to nawet są wszystkie profesjonalne tłumaczenia zrobione już po polsku z 30 różnymi czcionkami itp You are not allowed to view links. Register or Login+*5bDBNL*5d*5bx264*5d, pasują do wersji 1080p.

Wszystkie możliwe tłumaczenia dragon ball z, w .ass wraz z sufixami, czcionkami wieloma poprawkami są już gotowe. Jeżeli tłumaczycie od nowa to dublujecie robotę. You are not allowed to view links. Register or Login

Offline kuchta14

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2016, 14:05:58 »
Grupa Mirai jakbyście zrobili Dragon ball Z i Kai w takiej jakości jak dał próbkę lg1500 i wgl resztę serii Dragon ball jeśli wgl są dostępne oprócz Dragon ball Z odcinki w takiej jakości to jesteście Bogami :) Bo te 4:3 trochę tak nie podchodzi i nawet Kai w 4:3 i Z w 540p :D Pozdrawiam

Offline lg1500

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń 2016, 23:02:24 »
kuchta14

ale wszystko już jest dałem link do pobrania wszystkich odcinków w 1080p
oraz link ze wszystkimi napisami, które są w formacie .ass
czyli te same napisy custom co robi grupa mirai.
podmienion np. napisy na tabliczkach, jak robi kamehameha
to inna czcionka i animowane napisy po polsku.
wstęp ending napisy karaoke

Jedyny problem to żeby ktoś ściągnął wszystkie i edytował pliki mkv dodając napisy usuwajac sciezki hiszpanskie, i od 115 odcinka nie ma synchro do tej wersji 1080p, więc jak oglądam to muszę o 2 sekundy czas napisów przesuwać.

No i torrenty z 9 sezonami mają gdzieś na cały świat może 10 seedów tak mało jest popularna wersja 1080p xd

A każdy odcinek ogląda się jak kinówke w 1080p, lepiej niż nowe dragon ball super 1080p gdzie kreska jest kiepska w porównaniu do oryginału.


Offline kuchta14

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń 2016, 23:20:05 »
Ten torrent co dałeś wgl nic nie ściąga niestety. A ściągną bym sobie

Offline lg1500

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Styczeń 2016, 00:32:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login

minutowa próbka z napisami ass, widać że tłumaczenia profesjonalnie zrobione xd
tak samo ilość czcionek użytych to masakra

a torrenty mi lecą tak jak na zdjęciu każdy max prędkość


Offline kuchta14

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Styczeń 2016, 11:15:56 »
Mi nie ściąga praktycznie wgl, leci 24 kb/s. Fajnie jakby Grupa Mira tą wersje video wzięła do obróbki :) A nie masz jeszcze jakiegoś linku do tych odcinków np. przez "linki" jakieś typu catshare itp ?

Offline lg1500

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2016, 02:27:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login

to jest taka stronka gdzie dodajesz ten plik torrenta i on go ściaga z max łączem na swój serwer pewnie parenascie minut, a jak już ktoś ściągał to jest odrazu, i potem pobierasz już z ich serwerów albo oglądasz online. Jest parę takich serwisów jedyny minus taki że płatne, chociaż za groszę masz tam triala na test
alternatywa You are not allowed to view links. Register or Login

Offline lg1500

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Styczeń 2016, 02:34:32 »
masz 100 GB za 4 usd na 5 dni akurat bys pobral 8 sezonow, nie starczylo by na 9, a po rejestracji masz triala 1 dzien chyba wiec w sumie bys wszystkie pobral placac 4 usd lacznie

Offline lg1500

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Styczeń 2016, 05:19:34 »
mam możliwość wrzucenia wszystkich 9 sezonów na mega.nz ale mam tylko 50 GB a to za mało. Musiałbyś mi konta dać na mega z wieksza przestrzenial albo inny hosting

łap na zachęte 1 sezon, może jeszcze 2 się zmieści więcej nie mam miejsca


You are not allowed to view links. Register or Login
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2016, 07:54:00 wysłana przez lg1500 »

Offline lg1500

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Styczeń 2016, 14:27:09 »
jakby ktoś potrzebował to dodałem na chomikuj 9 sezonów w fullhd lącznie jakies 120 GB
Wszędzie indziej by mi usuneli po 30 dniach lub za mało miejsca jak mega.nz
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Spyke

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Luty 2016, 10:32:45 »
Pozwoliłem sobie porównać 1 odcinek DBZ od Grupy Mirai z tymi co kolega lg1500 poleca

1) You are not allowed to view links. Register or Login

2) You are not allowed to view links. Register or Login

No i jak widać obraz jest przycięty góra i dół ale z drugiej strony szerszy (znaczek na drzwiach). Sam nie wiem co o tym myśleć, niby na sile wyciągnęli to full HD ale wygląda to dla mnie jakoś tak sztucznie

Offline sylwekb1988

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Listopad 2016, 21:10:24 »
Panowie jestem na etapie sciągania odcinków z tego torrenta i chętnie pomogę w usunięciu zbędnych ścieżek dzwiękowych i napisów z tych plików mkv. Niestety jeśli chodzi o usunięcie zbędnych rzeczy z odcinków sobię poradzę o tyle nie wiem jak wgrywa się napisy na stałę do pliku i tutaj proszę o pomoc. Chciałbym również zmienić czcionkę w polskich napisach na takie jakie tworzy Grupa-Mirai ale tego też nie potrafię zrobić.

Pomożcie a i ja pomogę :)

Offline sylwekb1988

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Listopad 2016, 14:42:11 »
Jak narazie cztery sezony poprawione i wycięte zbędne napisy i scieżki dzwiękowe. Czy ktoś z Grupy Mirai pomoże mi z fontami do napisów?

Offline maniek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Grudzień 2016, 21:23:24 »
Znalazłem w necie fajny rip w rozdzielczości 1280x960. Proporcje obrazu są takie same, czyli 4:3, jak w najlepszym dotychczas wydaniu, czyli Dragon Box, lecz w nim rozdzielczość wynosi 720x540. W tym większym ripie w zasadzie można powiedzieć że są przycięte te 2 wąskie czarne paski, które występują po bokach obrazu w Dragon Boxie.
Natomiast wersja remastered 1920x1080 ma ewidentnie przycięty obraz. Zrobiłem małe porównanie.
Tak więc, moim zdaniem jeśli komuś zależy na pełnym, nieprzyciętym obrazie, w jakości zbliżonej do FullHD, to na chwilę obecną najlepszą wersją jest rip 1280x960, którego znalazłem tutaj:
You are not allowed to view links. Register or Login






« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2016, 22:29:38 wysłana przez maniek »

Offline Shounen

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3426
    • Zobacz profil
    • Dragon Ball Nao
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Grudzień 2016, 22:52:23 »
Może i jest 1280x960, ale jeśli porównasz, to zauważysz, że jest to dokładnie ta sama jakość co 720x520, tylko z podwyższoną ostrością. Równie dobrze można by tym sposobem powiększyć do 1080p, ale nie tędy droga, bo to nic nie daje. Najlepiej widać to na screenie z endingu i japońskich znakach kanji, które na większej rozdzielczości są tylko bardziej rozmazane.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2016, 22:55:58 wysłana przez Shounen »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline pitusmetallica

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Styczeń 2017, 18:52:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
jakby ktoś potrzebował to dodałem na chomikuj 9 sezonów w fullhd lącznie jakies 120 GB
Wszędzie indziej by mi usuneli po 30 dniach lub za mało miejsca jak mega.nz
You are not allowed to view links. Register or Login

Witam, dołączę do dyskusji.

Tak dla pewności, czyli jest to nieocenzurowana pełna wersja podobnie jak RAW tylko remastered do FullHD tak?

Offline DominiQs86

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Ball Z 1080p bluray
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Sierpień 2017, 16:34:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Witam, dołączę do dyskusji.

Tak dla pewności, czyli jest to nieocenzurowana pełna wersja podobnie jak RAW tylko remastered do FullHD tak?

Dołączam się do pytania i powiedzcie mi proszę czy mogę gdzieś pobrać wszystkie 291 odcinki DBZ 1080p z wklejonymi już napisami takimi jak są tu You are not allowed to view links. Register or Login jak podał założyciel tematu lg1500?

Najlepiej jakby ktoś to wrzucił w jakiś działający torrent, bo te linki do chomika, to są bez wgranych napisów i na starcie jest hiszpański język.

Dzięki