Autor Wątek: Cześć, przedstawiam się, jestem mastermind1601  (Przeczytany 11747 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mastermind1601

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Cześć, przedstawiam się, jestem mastermind1601
« dnia: 10 Maj 2020, 04:07:23 »
Cześć, jestem mastermind1601, chciałem was wszystkich pozdrowić, jestem z Argentyny, przepraszam, że nie znam polskiego, używam tłumaczenia google do pisania, mam nadzieję, że rozumiecie, o co próbuję zapytać.
Przede wszystkim gratuluję, kocham całą waszą pracę, pobieram prawie większość, zarówno dla Mega, jak i dla torrenta, bardzo dziękuję !!!!! są świetne.
Opowiem ci trochę o mnie, żebyś wiedział, z kim rozmawiasz i dlaczego tu jestem; Nie jestem już dzieckiem ani nastolatkiem, jestem 43-letnią osobą, która chciała zapamiętać Dragon Ball Z, gdy miałam 14 lat i po raz pierwszy zobaczyłam, że tęsknota sprawiła, że ​​zacząłem szukać wszystkiego o Dragon Ball w Internecie. Pobrałem wszystko (tak mi się wydaje), więc zacząłem zauważać inną jakość obrazu niż to, co pobrałem. Zacząłem coś o nim czytać, więc odkryłem, że istnieją wersje, które przycinają obraz, tworząc 16: 9 lub w spróbuj nadać mu lepszą jakość.
Tak więc, czytając, powiedziałem sobie: muszę zobaczyć smoczą kulę, najbliższą oryginałowi możliwą, to znaczy cały obraz, kolory najbardziej podobne do oryginałów, to (jeśli się nie mylę) uważam, że najlepsze wydanie Dragon Ball Z (w tym Dragon Ball, Z i GT) to TOEI japoński Dragon Box DVD lub Funimation japoński Dragon Box DVD (myślę, że się nie mylę, popraw mnie, jeśli się mylę).
Następnie pobierz DVD japoński Dragon Box (640x480), dopóki cię nie odkryję; Moje pierwsze pytanie brzmi: czy wersja 720x540 została wypakowana z DVD? Nie znalazłem innej podobnej jakości w Internecie. to dla mnie nieznane.
Moje drugie pytanie brzmi: przeczytałem również o dźwięku i odkryłem, że oryginalne taśmy audio zostały wyrzucone, i to jest powód, dla którego japoński dźwięk jest tak źle słyszany, ale przeczytałem również, że zestawili nagrania VHS i jakość dźwięku jest znacznie lepsza; oto moje pytanie: czy myślałeś o dołączeniu do japońskiego obrazu DVD Dragon Box (720x540) + JAPANESE BROADCAST AUDIO?
to byłoby wzniosłe.
I wreszcie: wiem, że nie są bardzo zadowoleni z jakości Bluray, myślę, że zrozumiałem, że najlepsza wersja to ta, która ma tylko 39 odcinków, a później została anulowana. moje ostatnie pytanie brzmi: ostatnia wersja 30. rocznicy Dragon Ball, w czym tkwi problem? Czy obraz jest przycięty lub nasycony? Byłbym wdzięczny za to wyjaśnienie.
Na razie żegnam się, mam nadzieję, że nie zawracałem ci głowy i zrozumiałeś, co napisałem.
Jeszcze raz gratuluję, będę uważnie śledzić forum, choć nie sądzę, żebym był bardzo pomocny, ponieważ niewiele wiem o Dragon Ball i można powiedzieć, że dużo wiesz.
Wciąż zbieram materiał, aby usiąść i obejrzeć całą Dragon Ball, Dragon Ball, Z, GT, KAI, Super, Heroes + filmy + Ovas + specjalna telewizja, zanim chciałbym pobrać najlepszą (chociaż definicja nie jest 1080p, akceptuję twoją rekomendację dotyczącą najlepszych wersji, które muszę pobrać, aby mieć dobre wrażenia, to znaczy które wersje, to zajmę się wyszukiwaniem najlepszych napisów z dobrym tłumaczeniem.
Pozdrowienia

Offline Shounen

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3426
    • Zobacz profil
    • Dragon Ball Nao
Odp: Cześć, przedstawiam się, jestem mastermind1601
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2020, 19:58:31 »
Część, dzięki za wsparcie z Argentyny. Będę pisał po polsku.

You are not allowed to view links. Register or Login
Następnie pobierz DVD japoński Dragon Box (640x480), dopóki cię nie odkryję; Moje pierwsze pytanie brzmi: czy wersja 720x540 została wypakowana z DVD? Nie znalazłem innej podobnej jakości w Internecie. to dla mnie nieznane.
Tak, zgadza się, 720x540 to wersja z japońskiego DVD (+ poprawa kolorów).

Cytuj
Moje drugie pytanie brzmi: przeczytałem również o dźwięku i odkryłem, że oryginalne taśmy audio zostały wyrzucone, i to jest powód, dla którego japoński dźwięk jest tak źle słyszany, ale przeczytałem również, że zestawili nagrania VHS i jakość dźwięku jest znacznie lepsza; oto moje pytanie: czy myślałeś o dołączeniu do japońskiego obrazu DVD Dragon Box (720x540) + JAPANESE BROADCAST AUDIO?
to byłoby wzniosłe.
Mamy to w planach, ale prawdopodobnie dopiero po tym, jak skończymy tłumaczyć DBZ.

Cytuj
I wreszcie: wiem, że nie są bardzo zadowoleni z jakości Bluray, myślę, że zrozumiałem, że najlepsza wersja to ta, która ma tylko 39 odcinków, a później została anulowana. moje ostatnie pytanie brzmi: ostatnia wersja 30. rocznicy Dragon Ball, w czym tkwi problem? Czy obraz jest przycięty lub nasycony? Byłbym wdzięczny za to wyjaśnienie.
Jakość obrazu jest taka jak w season setach, czyli dużo niepotrzebnych filtrów i prawdopodobnie sztucznie dodane ziarno.
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline mastermind1601

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Cześć, przedstawiam się, jestem mastermind1601
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2020, 00:17:02 »
Cześć Shounen, dziękuję, że mi odpowiedziałeś, prawda to doskonała robota, taka jakość wyodrębniona z DVD, gratuluję ci.
Teraz zamierzam zadać 2 pytania, trochę bardziej techniczne, zauważyłem w pobranych plikach, że niektórzy mówią [V2], a inni nie.
Dlaczego tak jest Czy pochodzą z różnych źródeł? lub jaki jest powód?
Drugie pytanie dotyczy różnicy kolorów, którą zauważam w plikach, w podglądzie, który pokazuje, a jeśli odtwarzam wideo, widzę tę niewielką różnicę w odcieniu kolorów. Dlaczego tak jest (Zamierzam przesłać zdjęcia) Czy to możliwe, że otwarcie serii się zmienia i jest w innym tonie? Proszę, nie zrozum mnie źle, to nie jest krytyka, jestem zafascynowany twoją pracą, staram się tylko zrozumieć.

Offline Shounen

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3426
    • Zobacz profil
    • Dragon Ball Nao
Odp: Cześć, przedstawiam się, jestem mastermind1601
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2020, 21:10:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Cześć Shounen, dziękuję, że mi odpowiedziałeś, prawda to doskonała robota, taka jakość wyodrębniona z DVD, gratuluję ci.
Cieszę się, że się podoba.

Cytuj
Dlaczego tak jest Czy pochodzą z różnych źródeł? lub jaki jest powód?
[v2] oznacza zwykle aktualizację napisów. Gdy coś zmieniamy w odcinku, to dodajemy kolejno v2/v3/v4 itd.

Cytuj
Drugie pytanie dotyczy różnicy kolorów, którą zauważam w plikach, w podglądzie, który pokazuje, a jeśli odtwarzam wideo, widzę tę niewielką różnicę w odcieniu kolorów. Dlaczego tak jest (Zamierzam przesłać zdjęcia) Czy to możliwe, że otwarcie serii się zmienia i jest w innym tonie?
Tak, w odcinkach na Dragon Box lekko zmienia się kolorystyka openingu w 118 odcinku, ale to raczej ich błąd, a nie coś celowego. Staramy się poprawiać kolory, ale przede wszystkim w głównej części odcinków, bo to istotniejsze.
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline mastermind1601

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Cześć, przedstawiam się, jestem mastermind1601
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj 2020, 00:19:18 »
Dziękujemy za cierpliwość Shounen, Pobierz pliki audio japońskiej transmisji, z którą zsynchronizował zespół Mirolo w Dragon Box.
Wstawiłem plik z odcinka 1 DBZ z Mirai, a prawda brzmi fantastycznie i jest bardzo dobrze zsynchronizowana.

Zostawiam ci link na wypadek, gdybyś nie usłyszał różnicy między obydwoma audio, to twoje wideo grupy mirai z obydwoma audio (dźwięk smoka z twojego pliku i japoński dźwięk zsynchronizowany przez Team Mirolo dla Dragon Box).

You are not allowed to view links. Register or Login

Jaką świetną jakość, czy to prawda, że te audio zostały wyodrębnione z nagrań VHS wykonanych przez ludzi podczas pierwszych audycji?

Offline BH Daimaouji

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Odp: Cześć, przedstawiam się, jestem mastermind1601
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2020, 15:39:40 »
Witam panie z krainy bananów (jeśli wie pan o co mi chodzi 8) ) miło tutaj spotkać innych obcokrajowców
Zawsze kiedy wymawiacie imię "Gine" na Dżajn czy Dżin, Bóg zabija kociaka, proszę, myślcie o kociakach

Offline mastermind1601

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Cześć, przedstawiam się, jestem mastermind1601
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwiec 2020, 21:02:19 »
BH Daimaouji bardzo dziękuję za pozdrowienie !!! Cieszę się również, że znalazłem to miejsce !!!

Offline BH Daimaouji

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Odp: Cześć, przedstawiam się, jestem mastermind1601
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Czerwiec 2020, 07:10:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
BH bardzo dziękuję za pozdrowienie

Nie ma za co
Zawsze kiedy wymawiacie imię "Gine" na Dżajn czy Dżin, Bóg zabija kociaka, proszę, myślcie o kociakach