Autor Wątek: Wsparcie Mirai  (Przeczytany 10037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Seevi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Wsparcie Mirai
« dnia: 14 Listopad 2019, 22:54:26 »
Cześć i czołem ;D

Jestem tu nowy. Zarejestrowałem się specjalnie żeby napisać tego posta z kilkoma pytaniami. Narzucając zbyt duże tempo razem z dziewczyną, która ogląda pierwszy raz Dragon Ball zatrzymaliśmy się na 150 odcinku zetki. Zauważyłem że odcinki wychodzą mniej więcej co tydzień. Chciałbym wiedzieć - co najbardziej wpływa na tempo uploadowania odcinków? Zastanawiałem się czy lekkie wsparcie mogłoby przyspieszyć ten proces ale zapewne niewielkie kwoty pokrywają zaledwie koszty utrzymania strony czy filmów na serwerach. Jestem mega wdzięczny że nie widuję tu żadnych namolnych reklam i zarazem zdumiony, że przez tyle lat strona prosperuje po niewielkiej ilości darczyńców zakładając, że kwoty wsparcia nie były na miarę możliwości oglądających duże. Chcąc wpłacić darowiznę nie wiem jaką ustalić kwotę. Rodzi się drugie pytanie. Jakie są miesięczne stałe koszty utrzymania strony tak żeby przynajmniej sama w sobie istniała oraz jakie kwoty zachęcą do większej produktywności  ;) . Mówię o zachęcie ponieważ sądzę , że strona w większości jest tworzona za darmo przede wszystkim przez ludzi z niezłą zajawką, warto byłoby ich docenić i wynagrodzić. Moim celem nie jest wymuszenie na nikim poczucia obowiązku płacenia darowizn. Mam nadzieję, że nie jest to zbyt wścibskie pytanie. Nie widziałem posta poruszającego tego tematu a myślę, że warto byłoby uświadomić może jeszcze nie wielką społeczność. Takie strony zdarzają się naprawdę rzadko - czytelne, darmowe, bez reklam, schludne i z pasją. Projekt może się wypalić w każdej chwili z różnych powodów a szkoda, żeby jednym z nich były problemy finansowe. Gratuluje wytrwałości i mam nadzieje że strona zostanie jak najszybciej ukończona :D .
Liczę na obszerną odpowiedź :D

Seweryn  8)

Offline Shounen

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3426
    • Zobacz profil
    • Dragon Ball Nao
Odp: Wsparcie Mirai
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad 2019, 19:05:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Takie strony zdarzają się naprawdę rzadko - czytelne, darmowe, bez reklam

Cóż, prawda, ale mało kto to docenia. Kiedy otworzyłem patronite i patreona, liczyłem na trochę większy odzew. Same kwoty utrzymania strony są niewielkie, bo domena to raptem 50 zł rocznie, serwer więcej, ale nadal nie warto o tym wspominać. Jeśli jakieś strony z anime piszą, ile to set złotych wydają miesięcznie, to albo kłamią, albo przepłacają.

Ja sam na każdy 25-minutowy odcinek, jeśli zsumować wszystkie czynności, w zależności od jego zawartości poświęcam co najmniej kilka godzin, choć przyznam się, że moja sytuacja finansowa jest dość średnia. Oprócz napisów jest jeszcze kodowanie, bo w miarę możliwości zawsze wrzucamy własne ripy. Kodowanie trwa od 30 minut do kilku godzin na każdą wersję odcinka (DVD, 720p, 1080p itd.) i nie wątpię, że prąd, który zużywa wtedy komputer (bez żartów), kosztuje więcej niż wynoszą opłaty stałe na utrzymanie strony. Oprócz mnie w grupie są jeszcze m.in. tłumacze, a przetłumaczenie przez nich odcinka to też, jak sądzę, robota na godziny.

Więc nie napiszę, ile musiałaby wynosić darowizna, żeby przyspieszyć ten proces, bo dla jednej osoby to raczej nierealne. Pasja pasją, a czas czasem. Oczywiście każda kwota ucieszy. Dzięki za post i wsparcie :)
You are not allowed to view links. Register or Login