Autor Wątek: Już niedługo Garlic jr saga  (Przeczytany 10835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BH Daimaouji

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Już niedługo Garlic jr saga
« dnia: 30 Marzec 2019, 07:01:35 »
Witam, zauważyłem że państwo już są na odcinku 99

Więc mam pytania co do tej sagi?

1.Jak przetłumaczycie Maron chan? Czy będzie to Maroncia? Bo widać tłumaczycie poprawnie "Gohan chan" na Gohanku
2.Jak z sługusami Garlic jra? Czy będą się zwieć jak w oryginale: Gashew, Vinegar, Zald i Tard, czy przetłumaczycie ich imiona na:  Kiercu, Ocet, Żór i Tard? Czy użyjecie angielskich imion?
Zawsze kiedy wymawiacie imię "Gine" na Dżajn czy Dżin, Bóg zabija kociaka, proszę, myślcie o kociakach

Offline Kasey00

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Już niedługo Garlic jr saga
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2020, 22:10:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Witam, zauważyłem że państwo już są na odcinku 99

Więc mam pytania co do tej sagi?

1.Jak przetłumaczycie Maron chan? Czy będzie to Maroncia? Bo widać tłumaczycie poprawnie "Gohan chan" na Gohanku
2.Jak z sługusami Garlic jra? Czy będą się zwieć jak w oryginale: Gashew, Vinegar, Zald i Tard, czy przetłumaczycie ich imiona na:  Kiercu, Ocet, Żór i Tard? Czy użyjecie angielskich imion?

Te rzeczy są tytułowymi wyróżnieniami. Są odpowiednikami wypowiadania się w języku angielskim, np. „Pan”, „Pani” lub „pan”, wraz z imieniem i nazwiskiem osoby, z tym wyjątkiem, że mają znacznie większe znaczenie w manierach i zwyczajach w Japonii. NIE używanie honoru podczas zwracania się do kogoś wymaga wielkiej, niezwykle bliskiej, wzajemnej bliskości z tą osobą, a nieużywanie go może być i jest zwykle postrzegane jako obelga.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2020, 23:57:30 wysłana przez Shounen »

Offline BH Daimaouji

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Odp: Już niedługo Garlic jr saga
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2020, 16:38:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
NIE używanie honoru podczas zwracania się do kogoś wymaga wielkiej, niezwykle bliskiej, wzajemnej bliskości z tą osobą, a nieużywanie go może być i jest zwykle postrzegane jako obelga.

Nic dziwnego że Vegeta się wściekł jak oddział Ginyu nazywali go Vegeta-chan (pl. Vegetka, Veguś)

Czy o co panu chodziło?
Zawsze kiedy wymawiacie imię "Gine" na Dżajn czy Dżin, Bóg zabija kociaka, proszę, myślcie o kociakach